Kedy je ten správny čas na prezutie pneumatík?

Kedy je ten správny čas na prezutie pneumatík?

Prezutie pneumatík dvakrát ročne vám ušetrí peniaze a umožní vám najazdiť viac kilometrov na jednu sadu. Výmena každých šesť mesiacov sa zdá byť nepríjemná, ale pre vašu peňaženku a bezpečnosť sa oplatí. Posledná vec, ktorú chcete, je poistná udalosť, keď zimné pneumatiky mohli zabrániť nehode.

Ako zistiť, kedy namontovať zimné pneumatiky

Ak teplota vo vašej oblasti klesne pod 7 stupňov Celzia, je čas na prezutie pneumatík letných za zimné. Dlhšia brzdná dráha vás bude v dlhodobom horizonte stáť čas a peniaze.

Ak používate zimné pneumatiky a potrebujete rýchlo zastaviť, budete potrebovať kratšiu brzdnú dráhu, ako keby ste používali celoročné či letné pneumatiky.

Sú letné a celoročné pneumatiky použiteľné počas celého roka?

Ak jazdíte v zime, pri používaní správnych zimných pneumatík sa bezpečnosť a ovládateľnosť nedá porovnať s ostatnými typmi.

prezutie pneumatik porsche

Ako si vybrať tie pravé pneumatiky?

Ak si nie ste istí, aký typ pneumatík si kúpiť na zimu, mali by ste zvážiť tri hlavné faktory.

Prvým je vzdialenosť. Cestujete na dlhé vzdialenosti v premenlivom počasí? Ak áno, zimné pneumatiky s lepšou trakciou budú dobrou voľbou. Ich blízko uložené bloky majú drobné zárezy, ktoré ponúkajú hladší výkon.

Druhým sú pneumatiky na krátke vzdialenosti teda mestské pneumatiky. Pneumatiky su určené ideálne na dochádzanie do práce v mestských oblastiach s nízkym počtom najazdených kilometrov.

A nakoniec sú to jazdné podmienky. Jazdíte väčšinou po nespevnených cestách alebo po vidieckych oblastiach? Ak áno, tak potom off-roadové pneumatiky. Poskytujú lepšiu trakciu na zľadovatených alebo zasnežených cestách, ale vyžadujú dlhšiu brzdnú dráhu pri vysokých rýchlostiach.

prezutie pneumatik zimne

Celoročné pneumatiky – čas na prezutie pneumatík

Keď je teplota trvalo vyššia ako 7 ºC, je čas na prezutie pneumatík späť na celoročné alebo letné pneumatiky.
Ak by ste jazdili so zimnými pneumatikami pri vyšších teplotách, opotrebujú sa oveľa rýchlejšie. Môžete zistiť, že vaše vozidlo sa správa inak a brzdná dráha je dlhšia, ak používate zimné pneumatiky pri vyšších teplotách.

Tlačidlo "Späť nahor"