Kto vyrába pneumatiky Dunlop?

Dunlop Sport BluResponse letné pneumatiky

Pneumatiky Dunlop sú synonymom viac ako storočných inovácií a pretekárskych skúseností. Tradícia výroby je postavená na vysokovýkonných technológiách. Od prvého víťazstva v roku 1889 ponúkajú pretekárske a spotrebiteľské pneumatiky Dunlop špičkové jazdné vlastnosti. Pneumatiky Dunlop sú známou značkou pneumatík s bohatou históriou. Ich výroba začala na konci 19. storočia a boli použité na niektorých najznámejších vozidlách sveta, od Fordu Model T až po Batmobil! Ale kto presne vyrába tieto ikonické pneumatiky? Prečítajte si viac o spoločnosti Dunlop a spoločnostiach, ktoré za nimi stoja.

História pneumatík Dunlop

Pneumatiky Dunlop majú dlhú a bohatú históriu siahajúcu až do konca 19. storočia. John Boyd Dunlop, veterinárny chirurg v Belfaste v Írsku, má zásluhu na vynáleze prvej pneumatiky. Inšpirovala ho synova trojkolka, ktorá mala plné gumené pneumatiky, ktoré sťažovali jazdu na hrboľatých cestách.

Pneumatika Dunlop bola vyrobená z plátna a gumy a bola naplnená vzduchom. Vďaka tomu bola jazda oveľa plynulejšia a pneumatiky si rýchlo obľúbili cyklisti. V roku 1888 založil Dunlop Pneumatic Tire Company Ltd. a nasledujúci rok otvoril továreň v Birminghame v Anglicku.

Spoločnosť rýchlo rástla a začala dodávať pneumatiky automobilkám. V roku 1900 dodal Dunlop pneumatiky pre vôbec prvé motoristické preteky, ktoré sa konali na dostihovej dráhe Brooklands v Surrey. V roku 1902 začal Dunlop dodávať pneumatiky pre Rolls-Royce a v roku 1909 dodal pneumatiky pre legendárne pretekárske autá Sunbeam, ktoré vytvorili početné svetové rýchlostné rekordy.

V roku 1910 sa Dunlop zlúčil s niekoľkými ďalšími spoločnosťami a vytvoril spoločnosť The General Tire & Rubber Company. V tom čase sa Dunlop etabloval ako popredný výrobca vysokokvalitných pneumatík.

Počas 1. svetovej vojny General Tire dodával spojeneckým silám veľké množstvo pneumatík pre lietadlá a nákladné autá. Po vojne dopyt po pneumatikách pre lietadlá prudko klesol, ale dopyt po pneumatikách pre automobily sa naopak dramaticky zvýšil.

Dunlop ako súčasť rodiny Goodyear

Pneumatiky Dunlop vyrába spoločnosť Dunlop Tire and Rubber Company, ktorá je dcérskou spoločnosťou Goodyear. Spoločnosť má výrobné závody v niekoľkých krajinách vrátane Spojených štátov amerických, Kanady, Japonska a Spojeného kráľovstva.

Dunlop má dlhú históriu v odvetví výroby pneumatík. Spoločnosť v priebehu rokov prešla mnohými zmenami, no zostáva jedným z najdôveryhodnejších mien na trhu s pneumatikami.

Aké typy vozidiel používajú pneumatiky Dunlop?

Dnes Dunlop ponúka široký sortiment pneumatík pre osobné automobily, SUV, nákladné autá a ďalšie. Každý typ vozidla má svoje špecifické potreby, pokiaľ ide o pneumatiky, a Dunlop ponúka širokú škálu pneumatík, ktoré tieto potreby spĺňajú. Či už potrebujete letné, celoročné alebo zimné pneumatiky, Dunlop vám vyhovie. A so zárukou Goodyear si môžete byť istí, že vaše pneumatiky budú vysoko kvalitné.

Pneumatiky Dunlop Sport BluResponse letné pneumatiky

Dunlop Sport BluResponse letné pneumatiky

Ak hľadáte kvalitné letné pneumatiky s bezkonkurenčnou priľnavosťou k vozovke – s vysokým brzdným výkonom na mokrom povrchu, pneumatiky Dunlop SPORT BLURESPONSE sú pre vás to pravé. Nie len vysoká priľnavosť k vozovke na mokrom podklade, ale aj nízka spotreba a znížená hlučnosť sú jej bezkonkurenčnými prednosťami. Oproti konkurenčným pneumatikám vykazuje až o 2,8 metra kratšiu brzdnú vzdialenosť na mokrom povrchu a o 3 metre kratšiu brzdnú vzdialenosť na suchom povrchu v porovnaní s priemernými hodnotami konkurenčných výrobkov.

Letná pneumatika Dunlop SP Sport Bluresponse sa stala víťazom niekoľkých významných testov. Predné priečky obsadzuje najmä vďaka vzdialenosti brzdnej dráhy na mokrej vozovke. Pneumatika určená pre automobily strednej a vyššej triedy má vynikajúcu priľnavosť, asymetrický dezén a veľké stredové drážky, ktoré zabezpečujú vysokú odolnosť voči akvaplaningu a tiež dobrú ovládateľnosť vozidla.

Bezpečne a štýlovo s novými pneumatikami

Kvalitné pneumatiky Dunlop od spoločnosti Goodyear sú jednou z najpopulárnejších a vyhľadávaných značiek v odvetví pneumatík. Či už uprednostníte výkon alebo hospodárnosť, pneumatiky Dunlop poskytujú spoľahlivé a dôveryhodné riešenia pre všetky typy vozidiel. Ak teda hľadáte nové pneumatiky, určite nevynechajte ponuku pneumatík, ktoré Dunlop ponúka.

Tlačidlo "Späť nahor"